Jeyan Gedik

Sonbahar Modası

Silüetlerin daralması, hatların ortaya çıkması, koyu renkler ve diz altına inen etek boyları bu kışın favori görünümü.

GRİNİN HER TONU MODA

Sezona metalik renkler, grinin her tonu, turuncu tonuna yakın kırmızı ve florasan renkler hakim olacak. Pembe, zümrüt yeşili, elektro mavi, mor, fuşya ve sarının canlı tonlarından mutlaka edinmelisiniz.

ÇANTA VE AYAKKABI

Çantalar ya çok büyük ya çok küçük. Daha çok geceleri tercih edilen ve clutch denen küçük el çantaları, gündüzleri de kullanılacak. Her renk ve desende olanlarından bulabileceğiz. Timsah ve yılan derisi malzeme öne çıkıyor. Büyük boy çanta sevenlere parlak dokulu, renkli ve rugan olanları tevsiye ediyoruz.

Gizli platform tabanlı, yüksek topuklu ayakkabılar 2008/09 Sonbahar – Kış sezonunun olmazsa olmazlarından. Retro yarım botlara da dikkat. Bilekte biten botlarda dekoratif öğeler öne çıkıyor. Derinin iki tonu birarada kullanılmış ya da kürklü modeller tasarlanmış.

Büyük tokalı, kalın deri kemerler, sezonun favori parçalarından. Triko hırkalarla, mini bol elbiselerle, hatta paltolarla kullanabileceğiniz kalın kemerlerin farklı desen ve renk seçenekleri var. Bazı markaların koleksiyonlarında, göğüs altına takılan korsaj kemerler yer alıyor.

Hemen hemen bütün markaların koleksiyonunda büyük ve üst üste takılan kolyeler, büyük bileklikler var. Aksesuvarlarda kullanılan materyallerin başında siyah nikel ve rugan geliyor.

FIRFIR HER YERDE

Yüksek bel modası geçen sezondan bu yana başrolü kaptırmamakta ısrarlı. Paçalara doğru giderek bollaşan yüksek bel pantolonlar; kırışık üstler, dar bluzlar ve gömleklerle tamamlanıyor.

Dantel işlemeli etekler, elbiseler, kabanlar dikkat çeken detaylar arasında. Kuplarda seksi vurgular yapan markalar, kadınsılığı dantelle vurguluyor. Dantel elbiselerin içine saten bluzlar giyebilirsiniz.

Yeni sezonda mini veya dizde, triko veya saten, baskılı veya düz birkaç elbise mutlaka edinmelisiniz. Özellikle bele oturan ve sonra bollaşan elbiseler dikkat çekiyor.